Różaniec do św. Antoniego

Różaniec do Świętego Antoniego

Odmawia się na Różańcu.

Znak Krzyża Świętego: W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Na krzyżyku: Wierzę w Boga…

Na pierwszym dużym paciorku: Ojcze nasz…

Na 3 małych paciorkach: O Wiarę, Nadzieję i Miłość: Zdrowaś Maryjo…

Na dużych paciorkach: Bądź pozdrowiony przemożny Patronie, Święty Antoni, którego obronie z ufnością wielką dziś się polecamy w potrzebach naszych pomocy wzywamy. Tyś opiekunem, bratem, przyjacielem, Tyś przewodnikiem i nauczycielem. Niech z Twą pomocą, pewni Twej opieki idziemy śmiało w świat Boży daleki. Wyproś pokorę, czystość sercu memu niech zawsze służę wiernie Panu memu. Prowadź mnie drogą co wiedzie do nieba. Naucz jak walczyć i zwyciężać trzeba. Amen.

Na łączniku: Modlitwa Św. Antoniego do Maryi: O Pani nasza, Nadziejo nasza, prosimy Cię, pojednaj z Bogiem grzeszników. Matko miłosierdzia, daj siłę do powstania tym, co upadli. Bądź nadzieją zrozpaczonym, nie odpychaj nikogo, ale przyjmij wszystkich, którzy do Ciebie się zwracają. Ciebie, o Maryjo, nazywamy Gwiazdą morza. Znajdujemy się na pełnym morzu, targani jesteśmy przez fale, zatapia nas burzliwe morze. Prosimy Cię, daj nam dojść szczęśliwie do bram wieczności, uwolnij nas od burz i nawałnic życia, ukazuj drogę i prowadź do Jezusa. Amen.

Na 10 małych paciorkach: Święty Antoni, przyjacielu serdeczny Dzieciątka Jezus, wstawiaj się za nami, bo jesteśmy grzesznikami.

Po każdej dziesiątce: Chwała Ojcu…

Na zakończenie: (3 razy) Święty Antoni, módl się za nami, abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

WSTECZ